Vážení sportovní a tenisoví přátelé,

 

sportovní tenisový projekt Brněnské Tenisové Centrum „Start pro nové naděje“ pokračuje svým již pátým rokem. Cílem tohoto projektu je v jihomoravské metropoli aktivně rozvíjet tenisové soutěže a také pořádat na profesionální úrovni turnaje pro mladé a nadějné tenisty, kteří chtějí svoji kariéru směřovat mezi vrcholové hráče a pomoci jim tak zvládat obtížný přechod mezi těmito věkovými a výkonnostními kategoriemi, aby tak v budoucnu úspěšně reprezentovali český tenis ve světě.

Během loňského roku došlo v jinak konzervativním tenise k několika významným změnám. Změnil se formát obou nejvyšších týmových soutěží Davi s Cupu i Fed Cupu. K zásadním změnám došlo i v systému mezinárodních turnajů ITF, jejichž součástí je náš brněnský turnaj. ITF turnaje rozdělila dle finanční dotace a hlavně bodů do světového žebříčku na tzv. Transition tour a World Tennis Tour. Rádi bychom náš brněnský turnaj ponechaly v kategorii WTT, ale znamená to minimální navýšení finančních odměn na 25 tis. USD. Pevně věříme, že brněnský tenis si turnaj této kategorie zaslouží a i díky vaší spolupráci se nám to společně podaří.

Plán turnajů BTC v letošním roce:

IV .ročník BTC OPEN Brno 2019 – Turnaj ČTS třídy A, kategorie dorost – dívky

a

V. ročník BTC CUP Brno 2019 – Mezinárodní turnaj ITF kategorie WTT WOMAN s dotací 25 000 USD

 

Děkujeme všem, kteří se aktivně podílejí na projektu, a věříme, že i v tomto roce budou turnaje Brněnské Tenisové Centrum „Start pro nové naděje“ patřit mezi významné sportovní události ve městě Brně a Jihomoravském kraji.

Děkujeme všem za podporu tenisu a našich společných cílů.

S úctou

Bc. Daniel Malý

ředitel projektu BTC

 

 

Slovo Mgr. Jana Macharáčka, předsedy JmTS

Vážení tenisoví přátelé,

Jihomoravský tenisový svaz, do jehož působnosti patří více než 200 klubů z Vysočiny, Zlínska, Olomoucka a Jižní Moravy, se dlouhodobě snaží vytvářet co nejlepší podmínky pro sportovní přípravu a rozvoj talentovaných dětí, juniorů a juniorek, potencionálních reprezentantů České republiky. Zajišťujeme činnost Tréninkového střediska mládeže, podporujeme kluby, aktivně a úspěšně pracující s mládeží, organizujeme národní i mezinárodní mládežnické turnaje nejvyšších tříd.

Jedním z nejtěžších období ve sportovní kariéře většiny talentovaných hráčů a hráček je bezpochyby přechod z kategorie juniorské do světového tenisu dospělých. Jsem proto velmi rád, že se již čtvrtým rokem úspěšně rozvíjí spolupráce JmTS s dnes již tradičním organizátorem jediného mezinárodního turnaje žen na území Brna BTC CUP – Brněnským tenisovým centrem, za nímž stojí osoba tenisového nadšence Daniela Malého.

Slogan Brněnského tenisového centra „ Start pro nové naděje“ přesně vystihuje důvody, proč turnaje jako je tento podporujeme a do budoucna i nadále podporovat budeme. Umožníme tak dalším českým hráčkám bojovat o body do žebříčku WTA.

Děkuji tvůrcům projektu Brněnské Tenisové Centrum za práci, kterou pro tenis v Brně a okolí odvádí a velmi se těším na spolupráci při dalších akcích.

Mgr. Jan Macharáček

předseda JmTS