Vážení sportovní a tenisoví přátelé,

sportovní tenisový projekt Brněnské Tenisové Centrum „Start pro nové naděje“ pokračuje již svým čtvrtým rokem. Cílem tohoto projektu je v jihomoravské metropoli aktivně rozvíjet tenisové soutěže a také pořádat na profesionální úrovni turnaje pro mladé nadějné tenisty, kteří chtějí svoji kariéru směřovat mezi vrcholové hráče a pomoci jim tak zvládat obtížný přechod mezi těmito věkovými kategoriemi.

Během uplynulých let se nám podařilo pro tuto myšlenku nadchnout řadu významných osobností a obchodních partnerů, bez jejichž zájmu a podpory by nebylo možné tento projekt uvést v život.

Také v letošním roce chceme tento atraktivní tenis dále rozvíjet, proto v roce 2018 připravujeme ve městě Brně tyto turnaje:

III. ročník BTC OPEN Brno 2018 – Turnaj ČTS kategorie dorost – dívky

VI. ročník BTC CUP Brno 2018 – Mezinárodní turnaj ITF kategorie WOMAN s dotací 15.000 USD

Děkujme všem, kteří se aktivně podíleli na historii projektu, a věříme, že i v tomto roce budou turnaje Brněnské Tenisové Centrum „Start pro nové naděje“ patřit mezi významné sportovní události ve městě Brně a Jihomoravském kraji.

Děkujeme všem za podporu tenisu a našich společných cílů.

S úctou

Daniel Malý

ředitel projektu

 

 

Slovo Mgr. Jana Macharáčka, předsedy JmTS

Vážení tenisoví přátelé,

Jihomoravský tenisový svaz, do jehož působnosti patří více než 200 klubů z Vysočiny, Zlínska, Olomoucka a Jižní Moravy, se dlouhodobě snaží vytvářet co nejlepší podmínky pro sportovní přípravu a rozvoj talentovaných dětí, juniorů a juniorek, potencionálních reprezentantů České republiky. Zajišťujeme činnost Tréninkového střediska mládeže, podporujeme kluby, aktivně a úspěšně pracující s mládeží, organizujeme národní i mezinárodní mládežnické turnaje nejvyšších tříd.

Jedním z nejtěžších období ve sportovní kariéře většiny talentovaných hráčů a hráček je bezpochyby přechod z kategorie juniorské do světového tenisu dospělých. Jsem proto velmi rád, že se již druhým rokem úspěšně rozvíjí spolupráce JmTS s dnes již tradičním organizátorem jediného mezinárodního turnaje žen na území Brna BTC CUP – Brněnským tenisovým centrem, za nímž stojí osoba tenisového nadšence Daniela Malého.

BTC CUP 2017 byl již třetím ročníkem tohoto turnaje a slogan Brněnského tenisového centra „Start pro nové naděje“ přesně vystihuje důvody, proč turnaje jako je tento podporujeme a do budoucna i nadále podporovat budeme. Vždyť v letošním roce mělo možnost téměř 30 českých hráček bojovat v areálu ŽLTC Brno o body do žebříčku WTA!

Děkuji tvůrcům projektu Brněnské Tenisové Centrum za práci, kterou pro tenis v Brně a okolí odvádí a velmi se těším na spolupráci při dalších akcích.