[:cs]

kolod

obe

Druhý ročník ITF 10 000$ v Brně zná svou vítězku – Miriam Kolodziejovou.

18. až 25. září se na kurtech ŽLTC v Brně konal již druhý ročník mezinárodního turnaje žen, zařazený do série ITF s dotací 10 000 USD. Nejen prémie, ale především kvalitní tenis, domácí prostředí a vidina zisku bodů do žebříčku WTA přilákalo hned řadu českých hráček z první tisícovky světového žebříčku.

Tou nejvýše nasazenou byla toho času 257. hráčka světa, Bára Krejčíková. Divákům určitě udělala radost svoji přítomností, i když na ni byla znát značná únava ze série turnajů v Americe. Dvojkou byla na turnaji Vendula Žovincová, která obhajovala loňskou finálovou účast. Kdo by čekal finále výše uvedených hráček, ostře by se mýlil. Turnaj nabídl celou řadu překvapení.

Zatímco kvalifikace dopadla podle očekávání a do hlavního pavouku postoupili téměř všechny favoritky, v hlavní soutěži už nebylo možné vsadit s jistotou na nikoho.
Hned v prvním kole otestovala fyzickou připravenost jedničky Krejčíkové Lucky loser Tereza Koplová, která v tie-breaku prvé sady již sahala po setbolu, ale Bára ještě zabojovala. Do druhého kola se již nepodívala třeba Trojka Potocnik, která skončila na raketě dobře hrající Kilnarové. Zapotila se i pozdější vítězka Kolodzieová, kterou značně potrápila domácí hrčka Horáčková. Další kolo znamenalo vyřazebí pro turnajovou dvojku, Žovincovou. Nad její síly byla hráčka Miklová. I čtvrtfinálové boje nabídly dvě překvapení, a to postup Diany Šumové přes Báru Krejčíkovou a teprve 14-ti leté polky Chwalinské přes Moniku Kilnarovou. Že nepříjemný tenis plný čopů a stopbalů hráčky Chwalinské je velice účinný, o tom se v semifinále přesvědčila i hráčka Šumová, která potřebovala k výhře tři sety. Finále doplnila již v pohodě hrající Kolodzieová, která lehce porazila němku Gerlach.

Do souboje o prvenství na turnaji, o 12 bodů do turnaje WTA a šek na bezmála 1650 dolarů se zapojily tedy hráčky TC Brna, Diana Šumová a její vyzyvatelka, štvanická Miriam Kolodzieová.
Styl zápasu se očekával. Diana se snažila hrát vítězné míče, Miriam se urputně bránila. I za pomocí skvělých kraťasů se povedlo Miriam první set vyhrát poměru 6:3. V druhém setu byla Diana ještě agresivnější a Miriam jakoby docházely síly a přišly první nevynucené chyby. Výsledkem byl zisk sady pro Dianu 6:3. Závěrečná sada opět nabídla boj útočného tenisu s precizní obranou. Obě soupeřky se přetahovaly o každý míc, ale vyhrát mohla jen jedna. Tou šťastnější se stala nakonec Miriam a slaví premiérové vítězství na turnaji ITF 10 000 USD.

Čtyřhra moc velký zájem u hráček nevzbudila. Zapojilo se pouze 9 dvojic. Toho využily dokonale hráčky Pražské Štvanice Aneta Laboutková a Aneta Kladivová, které přehrály před zaplněnými tribunami polky Chwalinskou a Czarnik.

[:]