Vážení sportovní a tenisoví přátelé,

tenisový projekt Brněnské Tenisové Centrum „Start pro nové naděje“ pokračuje již svým šestým rokem. Cíle projektu jsou stále stejné. V jihomoravské metropoli aktivně rozvíjet tenisové soutěže a pořádat na profesionální úrovni turnaje pro mladé a nadějné tenisty. Chceme tak pomoci směřovat jejich kariéru mezi vrcholové hráče. Další, neméně významný cíl je přiblížit profesionální tenis brněnským fanouškům a představit jim budoucí tenisové hvězdy v jejich profesionálních začátcích.

Během loňského roku došlo v jinak konzervativním tenise k několika významným změnám. Změnily se formáty obou nejvyšších týmových soutěží Davis Cupu i Fed Cupu. K zásadním změnám také došlo i v systému mezinárodních turnajů ITF, jejichž součástí je náš brněnský turnaj. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo i díky vaší podpoře, zvládnou všechna úskalí těchto změn.

Pro letošní rok bychom chtěli pokračovat v nastaveném kurzu a pořádat tyto turnaje:

V. ročník BTC OPEN Brno 2020 – Turnaj ČTS třídy A, kategorie dorost – dívky

a

VI. ročník BTC CUP Brno 2020 – Mezinárodní turnaj ITF, World Tennis Tour,

kategorie WOMAN s dotací 25 000 USD.

Děkujeme všem, kteří se aktivně podílejí na projektu, a věříme, že i v tomto roce budou turnaje Brněnské Tenisové Centrum „Start pro nové naděje“ patřit mezi významné sportovní události ve městě Brně a Jihomoravském kraji.

Děkujeme všem za podporu tenisu a našich společných cílů.

Daniel Malý

ředitel projektu

Vážení tenisoví přátelé,

rozjíždíme šestý rok spolupráce Jihomoravského tenisového svazu s Brněnským tenisovým centrem. Máme tak před sebou šestý ročník BTC CUPu, jediného mezinárodního turnaje žen na území města Brna.

V loňském roce provedla Mezinárodní tenisová federace ITF několik zásadních změn, a to z mého pohledu bohužel převážně negativních. Destrukce herního systému prověřeného a oblíbeného Davis Cupu, Fed Cupu a zejména zavedení okruhu Transition Tour paralelně s okruhem WTA s oddělenými žebříčky způsobila značnou nervozitu mezi hráči i organizátory turnajů. Řada tradičních turnajů zanikla nebo byla organizována s nižší dotací.

Proto si velmi vážím odvahy, s jakou dokázal Daniel Malý v čele Brněnského Tenisového Centra v této atmosféře nejistoty navýšením dotace na 25 000 USD udržet BTC CUP Brno mezi turnaji o body WTA. Díky tomu budeme moci dále sledovat na dvorcích ŽLTC špičkový ženský tenis a jsem rád, že se tak stalo i díky podpoře JmTS.

Děkuji celému týmu Brněnského Tenisového Centra za odvedenou práci pro brněnský tenis a velmi se těším na spolupráci v dalších letech.

Mgr. Jan Macharáček

předseda JmTS